Kdy začít hledat vizážistku/makeup artistu na svatební líčení? A jak najít tu správnou vizážistku?

Každá nevěsta vnímá svoji svatební vizáž s jinou důležitostí a proto jsou pak ženy, u kterých není vizáž na první místě nemile překvapeny, když zkouší neúspěšně  najít vizážistku měsíc před svatbou. Kdy je tedy nejlepší doba najít vizážistku?

 

Obecně mohu říci, že nejčastěji ženy začínají hledat osobu, která se ve svatební den postará o jejich vizáž, velice brzy po žádosti o ruku. Z praxe to bývá během letních dovolených, které muži často shledají jako vhodnou příležitost a následně také Vánoce. Pokud si vyhlédnete nějaký dobře zapamatovatelný termín (například pro příští sezónu 18.8.2018), hledejte vizážistku co nejdříve, tyto termíny jsou občas zabrány i 2 roky dopředu.

 

Mnohem lépe se hledá na jiné dny v týdnu, kde máte i v sezóně dost vysokou pravděpodobnost, že makeup artista bude mít volno a nebo také během měsíce května, kdy se stále hodně nevěst drží tradice se v květnu nevdávat.

 

A jak najít tu správnou vizážistku?

 

V tomto ohledu je každá rada drahá 🙂 Vždy se podívejte na fotogalerii a portfolio, zda se Vám styl líčení líbí (pozor, občas se stane, že se jedná o zakoupené fotky z fotobanky), měli byste se také předem dozvědět cenu líčení (na stránkách je veřejně přístupný ceník, samozřejmě se většinou nejedná koncovou cenu, jelikož je většinou potřeba připočíst dopravné). Množství diplomů a počet absolvovaných kurzů není nezbytně zárukou kvality 🙂 Také se nesnažte za každou cenu si najít někoho, koho budete mít nejblíže bydliště (třeba z důvodu ušetření na dopravě), často se pak zrovna tento krok u zkoušky projeví jako chybný.

 

Nakonec mi to nedá se vyjádřit ještě k jednomu velice častému dotazu. Proč je svatební líčení tak drahé?

Přestože je tento dotaz už méně častý, stále se občas stane, že na něj musím někomu odpovídat 🙂 Především z toho důvodu, že nevěsta najde třeba kosmetický salón, kde nabízí svatební líčení za 300-500Kč (bohužel poměrně často tomu také odpovídá výsledná vizáž).

Do výsledné ceny je potřeba započíst nejen spotřebovaný materiál, zaplatit čas strávený líčením, dopravou, čištěním štětců, nákupem a objednáváním produktů, pronájem prostor, účetní,… a k tomu navíc pak musíte mít z čeho zaplatit daň a pojištění. Orientační vyčíslení toho, co je zahrnuto v ceně najdete níže výsledná cena se samozřejmě může lišit dle toho, jaká značka kosmetiky je používána, jaká je výše nájmu apod.).

 

Náklady za materiál:  800 Kč (2x, 1x zkouška a 1x ve svatební den)

Časové náklady:          xxx Kč (cca 5 hodin práce, ideální se udává 500 Kč/h)

Náklady na pojištění: 500 Kč (počítáno ZP a SP při průměru 8 nevěst měsíčně)

Ostatní náklady:          200 Kč (pronájem a účetní, rozpočítáno)

 

Celkem:                         1500 Kč ( +  daň + náklady na dopravu) bez mzdových                                          nákladů